Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Berger-Seidle L93 Everclear półmat 1l do parkietu

Berger Seidle-L93 Everclear.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 66,31 zł 66.31
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Berger-Seidle
Kod produktu: L93 Everclear 1l

Opis

Berger Seidle L93 everclear - półmat 1l

Środek jest wodnym środkiem do czyszczenia i pielęgnacji lakierowanych parkietów i innych podłóg drewnianych, PCV, linoleum i posadzek kamiennych. Aby Everclear mógł być zastosowany, warstwa lakieru musi być wystarczająco szczelna. Jeżeli podłoga ma jakieś uszkodzenia, istnieje niebezpieczeństwo, że drewno może zszarzeć pod wpływem wody.

Zastosowanie:

Na lakierowanych podłogach drewnianych L 93 Everclear można stosować z reguły dopiero po 8-10 dniach. Im bardziej" chroniona jest polakierowana podłoga w ciągu pierwszych dni, tym dłuższa jest trwałość lakieru. Najpóźniej przed rozpoczęciem właściwego użytkowania podłogi należy przeprowadzić pielęgnacje. Każdy lakier podlega naturalnemu zużyciu w zależności od intensywności użytkowania. Dlatego konieczna jest regularna pielęgnacja. Jeżeli powierzchnia została w czasie użytkowania uszkodzona, musi być zeszlifowana i ponownie polakierowana. Wykonanie tego w odpowiednim momencie należy do konserwacji lakierowanych podłóg parkietowych. Przy podłogach impregnowanych istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia szarych miejsc z powodu działania wody. W takim przypadku proszę użyć L 92 Fitpolish. Jeżeli w miejsce L 93 Everclear ma być zastosowany L92 Fitpolish lub odwrotnie, wymagane jest przeprowadzenie wcześniej gruntownego czyszczenia. Przy parkietach gotowych i laminatach należy od czasu do czasu sprawdzić przyczepność środka pielęgnacyjnego. Proszę uwzględnić zalecenia producenta parkietów gotowych.

a) Pierwsza pielęgnacja i pełna pielęgnacja Czysty L 93 Everclear nanosi się za pierwszym razem na polakierowaną podłogę drewnianą lub parkiet po lakierowaniu lub po każdym gruntownym czyszczeniu cienką i równomierną warstwę. Prawidłowe zużycie materiału wynosi ok. 30 ml/m2. Do nanoszenia można użyć niestrzępiących się szmatek lub tzw. łasiczki. L93 Everclear daje błyszczącą powierzchnię bez konieczności polerowania.

b) Czyszczenie bieżące Do bieżącego czyszczenia i regularnej pielęgnacji dodać do 8-10l wody 0,2-0,3l L 93 Everclear i tak przygotowanym preparatem przecierać podłogę wilgotną, dobrze wyciśniętą szmatkę lub ścierkę z gazy.

Uwaga: Przy czyszczeniu podłogi nie używać zbyt mokrych szmat z dużą ilością wody, ponieważ mogę powstać uszkodzenia w drewnie.

Miejscowe zabrudzenia:
typu plamy tłuszczu, ślady butów i inne trwałe zabrudzenia usuwać L 91 Cleaner- (rozpuszczalnikowy) lub L 94 Cleaner-Wachsentferner (wodny).

Przy ustalaniu częstotliwości konserwacji, która jest związana z intensywnością użytkowania podłogi, proszę uwzględnić "Zalecenia dotyczące pielęgnacji lakierowanych podłóg drewnianych".

Czyszczenie gruntowne:
L 93 Everclear tworzy cienką warstwę. Dlatego wymaga się, w zależności od częstotliwości i intensywności pielęgnacji, całkowitego usunięcia warstwy ochronnej przez ręczne lub maszynowe czyszczenie gruntowne używając L94 Cleaner-Wachsentferner. Czyszczenie gruntowne zaleca się z reguły wtedy, gdy podłoga źle wygląda z powodu mocnych, trwałych zabrudzeń, których nie można usunąć w czasie bieżącego czyszczenia.

Uwaga: Przy gruntownym czyszczeniu podłogi ścierki nie mogę być za bardzo mokre, ponieważ mogę powstać szkody w drewnie. Rozpuszczony brud należy natychmiast zebrać z podłogi.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl