Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Berger-Seidle Classic BaseOil Olej do Podłóg 1l

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 247,50 zł 247.50
ilość op.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2
Producent: Berger-Seidle
Kod produktu: Classic BaseOil 1l

Opis

CLASSIC BaseOil Bezbarwny 1l

BaseOil jest przyjaznym dla środowiska, głęboko impregnującym olejem do podłóg drewnianych o wysokiej zawartości substancji stałych. Bazą są uszlachetnione oleje roślinne. Poza naturalnym olejem dostępne są oleje barwiące działające jak bejca. BaseOil można polakierować LT Export Extra i 2K-PU. W przypadku wykończenia w systemie olejowym, żeby zachować otwartą, porowatą strukturę drewna, nakłada się jeszcze jedną warstwę oleju lub Classic 100ProOil albo L92 Fitpolish. Giscode – O40, składniki stałe pow. 90% obj. (bezbarwny).

Stopień połysku powierzchni wykończonej zależy od szlifu, sposobu pracy i kolejności aplikacji. Po wypolerowaniu otrzymuje się satynowo-matowy wygląd. Przy kolejnych nałożeniach oleju i środków pielęgnujących, stopień połysku może ulec podwyższeniu.

Stosowanie

Powierzchnia musi być przygotowana bez błędów szlifowania i fugowania Aqua-Seal Pafuki lub Pafuki Super. Zwilżenie całej powierzchni drewna i wyschnięcie przed olejowaniem pozwala na lepsze wchłaniane oleju przez drewno oraz pogłębienie efektu barwienia i ujednolicenie wyglądu. Przy olejach z pigmentami efekt zależy od szlifu, drewna i techniki pracy. Olej nakłada szpachlę obficie tzn. lekko prowadząc. W przypadku mocno chłonnego drewna nakładanie oleju należy powtórzyć do uzyskania nasycenia. Po wchłonięciu oleju nadmiar należy usunąć i spolerować powierzchnię maszyną jednotarczową. Olej nie może tworzyć warstwy, nadmiar oleju musi być bezwzględnie usunięty. W przypadku wystąpienia tzw. wypoceń z fug lub sęków, należy je spolerować. Po wyschnięciu możliwe jest nałożenie jeszcze raz oleju, ale należy liczyć się z istotnie mniejszym zużyciem. Wszystkie kolory można mieszać ze sobą, co pozwala na uzyskanie indywidualnych barw. Dodanie w stosunku 10:1 uszlachetniacza Classic Plus przyśpiesza schnięcie i polepsza odporność podłogi. Szczególnie zalecane jest do oleju białego i szarości oraz w warunkach podwyższonej wilgotności w pomieszczeniach. Polerować należy zaraz po nałożeniu szpachlą. Po zmieszaniu BaseOil z Classic Plus olej zużyć w ciągu 2 godzin. Do BaseOil musi być dodany Classic Plus w przypadku, gdy zaolejowana podłoga ma być pokryta lakierem wodnym Aqua-Seal 2K-PU. Do czyszczenia narzędzi stosować L91 KH-Verdunnung.


Zużycie
W zależności od szlifu i drewna ok. 20-50 g/m² przy pierwszym nałożeniu. Przy następnych znacznie mniej. W przypadku silnie przesuszonego drewna, bruku czy dużych szczelin w parkiecie zużycie może silnie wzrosnąć.

Schnięcie

Przy 23° C / 50% relatywnej wilgotności powietrza po ok. 10-12 godzinach chodzenie, po ok. 24 (wyschnięciu) lakierowanie. W przypadku drewna „tłustego”, złego wietrzenia, niskiej temperatury, innej wilgotności powietrza proces schnięcia może się znacznie wydłużyć. Jest to szczególnie ważne przed lakierowaniem. Nie wcześniej niż po 8-10 dniach kłaść dywany czy środki pielęgnacyjne.

Szczególne wskazówki

Nasączone szmaty i pady i inne narzędzia przechowywać zwilżone wodą w zamkniętych pojemnikach. Uważać by nie doszło do kontaktu z ogniem. Olej może w połączeniu z tkaninami lub pyłem drzewnym wytwarzać w wyniku oksydacji wysoką temperaturę, która może spowodować samozapłon. Sam produkt nie jest samozapalny. Oleje barwiące stosować z tej samej partii produkcyjnej. Przed użyciem dobrze wymieszać. Efekt można ocenić dopiero po zrobieniu próbki w pełnym wybranym systemie, a że drewno jest naturalnym materiałem, próbkę należy traktować tylko poglądowo. W razie potrzeby do rozcieńczania używać L91 KH-Verdunnung. Warunki muszą spełniać wymagania DIN 18356. Wykańczanie lakierem wodnym na niedoschniętym oleju może spowodować złą przyczepność i podciąganie nieutwardzonego oleju ze szczelin.

Składowanie


W chłodnym i suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu – co najmniej 12 miesięcy. Olej utwardza się przez reakcję z tlenem. Ewentualną skórkę po otwarciu opakowania usunąć przed użyciem.

Ograniczenia: W przypadku podłogi z otwartymi, szerokimi fugami nie powinno nakłada Classic – BaseOil szpachlą, ponieważ dostaje się zbyt wiele materiału do fug. Nie poleca się biało zabarwionego Classic – BaseOil na powierzchnie gdzie występuje duży ruch ze względu na zbyt szybko widoczne zabrudzenia. Rozlane ciecze wycierać jak najszybciej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl