Promocje
Boneco W2055A 3w1  Oczyszczacz powietrza  Air-O-Swiss Air washer
Boneco W2055A 3w1 Oczyszczacz powietrza Air-O-Swiss Air washer
1 349,00 zł 1 139,00 zł
szt.
Remmers Aqua Hk-lasur lazura do drewna 2,5L bezbarwny
Remmers Aqua Hk-lasur lazura do drewna 2,5L bezbarwny
99,00 zł 75,00 zł
szt.
Panele Quick-Step ORZECH Pacyfik RIC1415 Rustic
Panele Quick-Step ORZECH Pacyfik RIC1415 Rustic
120,76 zł 99,95 zł
m2
Remmers Gartenholz-OL TEAK 0,75L impregnat do tarasów
Remmers Gartenholz-OL TEAK 0,75L impregnat do tarasów
59,00 zł 45,00 zł
szt.
Remmers Gartenholz-OL Bezbarwny 5L impregnat do tarasów
Remmers Gartenholz-OL Bezbarwny 5L impregnat do tarasów
259,00 zł 199,00 zł
szt.
LISTWY PRZYPODŁOGOWE Aluminium MD234A 7,8cm MARDOM
LISTWY PRZYPODŁOGOWE Aluminium MD234A 7,8cm MARDOM
58,34 zł 53,67 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Berger-Seidle Classic 100 Pro Care 1L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 172,00 zł 172.00
ilość op.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Berger-Seidle
Kod produktu: Classic 100 Pro Care 1l

Opis

CLASSIC-OIL 100 Pro Care 1l

Szczególne wskazówki: Nasączone szmaty i pady i inne narzędzia przechowywać zwilżone wodą w zamkniętych pojemnikach. Uważać by nie doszło do kontaktu z ogniem. Olejowosk może w połączeniu z tkaninami lub pyłem drzewnym wytwarzaną w wyniku oksydacji wysoką temperaturą, która może spowodować samozapłon.

Zastosowanie:
Nie szlifować powierzchni drewna zbyt drobnym ziarnem, aby podłoga mogła "przyjąć" jak najwięcej oleju. Szlifowanie końcowe cykliniarką ziarnem 100 i maszyną jednotarczową siatką 100-120 jest optymalne. Różne rodzaje drzew potrzebują różnych ilości produktu. 100-Pro nakłada się cienko i jednolicie szpachlą metalową lub plastikową. 100-Pro wnika natychmiast w pory drewna. Zaraz po nałożeniu olejowosku spolerować polerką jednotarczową miękkim padem (białym), aby zebrać nadmiar olejowosku i uzyskać jednolicie wyglądającą powierzchnię.

Classic-Oil 100 Pro nanosi się w dwóch warstwach z schnięciem przez noc. Przed nałożeniem kolejnej warstwy należy sprawdzić, czy poprzednia jest sucha. Zużycie zależy od chłonności i ilości nanoszonych warstw. W przypadku silnie chłonącego drewna jak np. bruk czy buk albo w przypadku starych podług może być potrzebne nałożenie 3 warstw. W czasie polerowania pad nasącza się stopniowo aż nie może zebrać już nadmiaru materiału. Dlatego powinno się szpachlować odcinkami, a nasycony pad przenosić na nieolejowaną podłogę, aż odda nadmiar i znowu zacznie chłonąć. Nakładanie zbyt grubej warstwy materiału prowadzi do przedłużania procesu schnięcia. Dlatego Classic-Öl 100 Pro nie powinien być nakładany wałkiem lub pędzlem.

Pomiędzy procesem szpachlowania/nakładania a polerowaniem czas oczekiwania nie może być długi. Schnięcie może znacznie utrudnić polerowanie, co może skutkować niejednorodnym wyglądem podłogi. Na większych powierzchniach należy pracować odcinkami, najlepiej w dwie osoby, podczas gdy jedna osoba szpachluje, druga poleruje. Jeśli jednak wystąpi optyczny problem to można powierzchnię spryskać rozcieńczalnikiem KH, co przywróci powierzchni zdolność do polerowania. Można także nałożyć Classic-Öl 100 Pro przy pomocy polerki jednotarczowej z przystawką podgrzewająco-dozującą. Nakładanie i polerowanie odbywa się jednocześnie.

Zużycie:
Ok. 40-50ml/m2. Słabo wchłaniające drewna jak np. dąb potrzebują mniej materiału na m2 niż silnie chłonące jak np. buk czy jesion. W przypadku podłogi z bruku nakładać trzecią warstwę olejowosku. Z tego wynika że w przypadku silnie przesuszonego drewna i starych podług powinno się kilkakrotnie nałożyć olej z nocnym schnięciem między warstwami. Nakładać materiał oszczędnie, w przeciwnym razie schnięcie może się przedłużać.
 
Schnięcie:
Przy 23°C / 50% relatywnej wilgotności powietrza ok. 12 godzin. W przypadku drewna "tłustego", złego wietrzenia, niskiej temperatury, innej wilgotności powietrza proces schnięcia może się znacznie wydłużyć. Nie wcześniej niż po 8-10 dniach kłaść dywany czy środki pielęgnacyjne.

Czyszczenie i pielęgnacja:
Pielęgnacja parkietu na który nałożony został Classic-Öl 100 Pro może odbywać się za pomocą Aqua-Satin-Polish lub Fitpolish L 92. Alternatywnie można pracować w następujący sposób: czyścić nakładając niewielką ilość wody do której dodać należy octowy środek czyszczący o neutralnym pH. Pielęgnację za pomocą Classic-Öl 100 Pro przeprowadza się w miejscach największego ruchu lub na całej powierzchni. Po ostatniej warstwie, podłoga może być użytkowana po 8-12 godzinach.

Składowanie i transport:
w chłodnym i suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu co najmniej 15 miesięcy.

Wskazówki: W przypadku drewna o drobnych porach jak np. klon lub przy szlifowaniu bardzo drobnym ziarnem zdolność wchłaniania drewna jest zredukowana. W tym przypadku wskazane jest dodanie do 10% rozcieńczalnika KH, aby poprawić zdolność wchłaniania drewna.

Ograniczenia:
W przypadku podłogi z otwartymi, szerokimi fugami nie powinno się stosować Classic-Öl 100 Pro, ponieważ dostaje się zbyt wiele materiału do fug. Nie poleca się biało zabarwionego Classic-Öl 100 Pro na powierzchnie gdzie występuje duży ruch ze względu na zbyt szybko widoczne zabrudzenia.

Należy zwrócić uwagę na to, że ponowne olejowanie produktem Classic-Öl 100 Pro może nastąpił tylko wtedy, gdy nie używano wcześniej żadnego innego środka pielęgnującego i miało miejsce gruntowne czyszczenie ( L 91 )

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl